Here at S-Factor, our team mean everything to us and we are very privileged to have a team of professional and friendly staff dedicated and passionate about the development of young people.

Abdul Buhari

(Supply Field Coach, Seniors)

Adam Thomas

(Lead Coach, Disability)

Allesha Morgan

(Physiotherapist)

Andrea Opoku

(Marketing and Communications Volunteer)

Antonios Mavros

(Vice Chair)

Calister Rhoomes

(Coach, Juniors)

Cheryl John

(Volunteer, Registration)

Darren Brown

(Coach, Juniors)

Diana Prince

(Events Coordinator)

Emily Davies

(Club Masseuse)

Gregor McFarlane

(Club Physiotherapist)

Guglielmo Volpe

(Club Treasurer)

Ian Gostling

Assistant Coach, Seniors – Middle Distance

Jennifer Campbell

(Club Secretary, Registration)

John Ige

(Assistant Coach, Seniors – Sprints)

Joanna McNeill

(Volunteer, Disability)

Khuwayne Linton

(Fixtures “Champion”)

Kieran Daly

(Assistant Coach, Seniors)

Lasian Hanson

(Social Media Handler)

Lisa Miller

(Club Founder, Committee Member)

Lorna Griffiths

(Volunteer, Registration)

Matthew Downer

(Assistant Coach, Seniors)

Mensah Elliot

(Interim Head Coach)

Monica Drummond

(Welfare Officer)

Omowale Rupert em Hru

(Supply Field Coach, Seniors)

Robert Mason

(Coach, Seniors – Middle Distance)

Robert Mussington

(Supply Mini-bus Driver)

Sam Morgan

(Assistant Coach, Seniors Middle Distance)

Shaun Mulligan

(Assistant Coach, Seniors – Sprints)

Sneka Suthaharan

(Assistant Coach, Disability)

Stephanie Hanson

(Club Chair, Welfare Officer)

 Valeria lo Cascio

(Fixtures Coordinator)

Toria “Vicky” Trinity

(Assistant Coach, Disability)

Victor Olamide

(Lead Coach, Juniors)

Stuart Clark 

(Mini-bus Driver)

MANAGEMENT COMMITTEE

• Guglielmo Volpe (Club Treasurer)
• Jennifer Campbell (Club Secretary)
• Mensah Elliot (Interim Head Coach)
• Lisa Miller (Club Founder, Non-Exec)
• Stephanie Hanson (Chair)
• Antonios Mavros (Vice Chair)

GENERAL CLUB VOLUNTEERS

• Allesha Morgan (Physiotherapist)
• Andrea Opoku (Marketing and Communications Volunteer)
• Cheryl John (Registration)
• Diana Prince (Events Coordinator)
• Emily Davies (Volunteer Masseuse)
• Gregor McFarlane (Physiotherapist)
• Khuwayne Linton (Fixtures “Champion”)
• Lorna Griffiths (Registration)
• Monica Drummond (Welfare Officer)
• Stuart Clark (Mini-bus Driver)
• Valeria lo Cascio (Fixtures Coordinator)•

SENIORS GROUP

• Mensah Elliot (Interim Head Coach)
• Abdul Buhari (Supply Field Coach, Seniors)
• Ian Gostling (Assistant Coach, Middle Distance)
• John Ige (Assistant Coach, Sprints, Long Jump)
• Kieran Daly (Assistant Coach, Sprints)
• Matthew Downer (Assistant Coach, Seniors)
• Mensah Elliot (Coach, Sprint Hurdles)
• Omowale Rupert em Hru (Supply Field Coach, Seniors)
• Robert Mason (Coach, Middle Distance)
• Sam Morgan (Assistant Coach, Middle Distance)
• Shaun Mulligan (Assistant Coach, Sprints)

JUNIOR GROUP

• VICTOR OLAMIDE (LEAD COACH)
• Darren Brown (Assistant Coach, Juniors)
• Calister Rhoomes (Assistant Coach, Juniors)
• Noeilla Muse (Volunteer, Juniors)

DISABILITY GROUP

• ADAM THOMAS (LEAD COACH)
• Sneka Suthaharan (Assistant Coach)
• Joanne McNeill (Volunteer, Disability)
• Toria “Vicky” Trinity (Assistant Coach)
• Young Leaders (Various)

Support us by using EasyFundraising.com

×
Show

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH